HİZMETLERİMİZ

Örme

Farklı müşteri taleplerini karşılayabilecek ve yüksek kalitedeki ipliklerimizi kumaşa dönüştürecek modern bir örme tesisine sahibiz. Tesislerimizde en son teknoloji makine parkuruna sahip olmamız birçok ip çeşidi ile hizmet vermemizi sağlamaktadır.  

Şardon

Kışlık kumaşların yüzeylerinde yoğun bir tüylü yapı oluşturabilmek amacıyla yapılan işlemdir. Gömlek kumaşlarına, öremelerde 3 ipliklere, yünlü ve yün karışımlı kumaşlara uygulanmaktadır.


Makas

Kumaş yüzeyine efekt vermek amacıyla uygulanan bir mekanik bitim işlemidir. Özellikle pamuklu kumaşların zımparalanması sonucu kumaş kadifemsi ve süet bir görünüm kazanır. Zımparalama ile dokuma veya örme kumaşların ince bir şekilde tüylendirilmesi sağlanır.

Traş

Kumaş yüzeyindeki lif çıkıntılarının uzaklaştırılmasını, aynı şekilde kumaş yüzeyindeki havların belli bir uzunlukta kesilmesini sağlayan mekanik bitim işlemine verilen isimdir.


Örme

Bünyemizde bulunan 25 örme makina parkurumuzla ve partner olarak çalıştığımız tedarikçilerimizle aylık 350-400 ton mamül kumaş üretimi yapmaktayız.

Şardon

Şardonlu kumaş, Şardonlama işlemi, dokuma ya da örgü kumaşın yüzeyinden geçirilen metal teller aracılığı ile ipliklerin içinden liflerin çekilmesine yapılan mekanik apre işlemidir. Şardonlama işlemi ısı geçirgenliği az, dolgun tutumlu, tüylü görünümde olması istenilen kumaşlara uygulanan bir işlemdir.

Sizi aramızdan görmekten mutluluk duyarız.